logo

Ak Partili Gençler Çankırıda “Vefa” İftarında Buluştu

AK Parti Çankırı il Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeğinde gençler bir araya geldi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından vefa iftarı düzenlendi. Hacı Ali tesislerinde gerçekleştirilen programa Adalet Ve Kalkınma Partisi Çankırı Milletvekilleri Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz, AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, Kadın Kolları Başkanı Hacer Rukiye Yıldırım, Çankırı ili Kurşunlu İlçesi Belediye Başkanı Şakir Kaymak ve partililer katıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Koray Erdogan, “Ak parti kurulduğu günden bugüne kadar bir vefa hareketi bir dava hareketi olduğunu geçmişten bugüne kadar görev yapmış olduğu dava arkadaşlarımızla bağını koparmayarak bunu bir kez daha göstermiştir” dedi.

“Ramazan başlamasıyla yoğun bir tempo içine girdik” diyen Erdoğan, “Ramazanda çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayacağız dedik. Gençlik olları olarak farklı farklı çalışmalarımız oldu. İftar sofralarında vatandaşlarımızla bir araya geldik” dedi.

“Gençlik kolları vefa iftarının bu sene ikincisini gerçekleştiriyoruz” diyen Erdoğan, “Sizlerde takdir edersiniz ki ak parti kurulduğu günden bugüne kadar davamıza hizmet etmiş değerli büyüklerimizin bu davanın her kademesinde emeği vardır. Geçmişte görev yapmış büyüklerimiz  ile edindiğimiz tecrübeleri siz değerli arkadaşlarımıza aktarmaya devam ediyoruz. Biz hiç kopmadık. AK Parti büyük bir aile olduğunu bu zamana kadar gösterdi ve bundan sonra da göstermeye devam edecektir” dedi.

“Ak Parti iktidarlarımız döneminde elde edilen başarılarda en büyük faktörlerden birinin gençlerimize vermiş olduğumuz destek ile birlikte bu desteği yerinde ve zamanında tam da olması gerektiği gibi kullanan siz değerli gençlerimizsiniz” diyerek sözlerine başlayan AK Parti İl Başkanı Celal Kaman, “Bugünün gençleri geleceğin mühendisleridir ve geleceğimiz sizlere emanettir.

Bizler de sizler gibiyken ideallerimiz ve davamız uğruna birçok fedakarlıklarla ama hiç yılmadan çalışmalarımıza devam ettik” dedi. Kaman son olarak ise, “Partimizin kurulduğu günden bu güne dek bu kutlu yürüyüşte teşkilatlarımızın her kademesinde görev alarak bizlere eşlik eden siz değerli kardeşlerime sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“Tabiki bu bir vefa yemeği. Vefa İstanbul’da bir semtin adı değil. Vefa gençliğin arkasında durmakla olur” diyerek sözlerine başlayan milletvekili Hüseyin Filiz, “Bizim için önce ülkemiz, devletimiz ve milletimiz sonra partimiz, daha sonra şahsımız. Devlet Bahçeli bile bunu diyor. Devlet Bahçeli bunu derken biz bunu diyemiyorsak bizlere yuh olsun, yazıklar olsun. Önce memleket sonra parti, sonra ben diyor Devlet Bahçeli. Önce ben diyen varsa bu davada yeri yok, yazıklar olsun. Önce ben olmaz. Önce memleket” dedi.

“Gençliğin bizim geleceğimiz olduğunu, gençlik olmazsa AK Partinin olmadığını sayın kurucu genel başkanımız şu 18 maddenin birine gençliği koydu” diyen Filiz, “18 yaşındaki adam milletvekili olacak artık, bu saatten sonra. Kim koydu bunu. Sayın Cumhurbaşkanımız koydu. Halbuki onun bu gençliğe verdiği önemi takip etmeyenler var. Yazıklar olsun. Şimdi AK Partide 1 tane gençlik kolları var, iki tane olmaz. Anadolu’da bir laf var; çatal kazık yere batar mı? Biz AK Parti gençliğinin arkasındayız, hem iki milletvekili, hem teşkilatımız, hem il başkanımız, hem kadın kollarımız, hem merkez ilçe başkanımız AK Parti gençlik kollarımızın arkasında. Başka gençlik kolları tanımayız. 

Dar zamanda, zor zamanda bizim yanımızda kim var bizim gençlik kolları var. Bayrağımızı kim asıyor, 2-3 bin mektubu kim dağıtıyor, kavgayı dövüşü yapıp da muhalefet ile karakola kim düşüyor, bizim gençlik kolları düşüyor. Üniversitenin konsey başkanlığını ilk defa kim aldı. AK Parti Gençlik Kolları aldı. 13’e 2 ilk defa. Ya biz bu gençlik kollarının arkasında durmayacağız da kimin arkasında duracağız.

Eğer biz kendimize başka gençlik kolları yaratacaksak, başka bir dünyada yaşayacaksak o zaman bu partiye çok büyük kötülük yaparız. Bunu kabul etmiyoruz. Bu partide bunu kaldırmaz. Biz milletvekilleri olarak devamlı yanınızdayız” dedi

Milletvekili Hüseyin Filiz’den sonra kürsüye gelen milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, 15 Temmuz’da gençlerin inancı uğrunda büyük fedakarlık yaptığı dile getirerek Orta Kalfatlı Kadur Uhut Işık dahil 11şehidin verildiğini aktardı. 15 Temmuz’da gençlerin büyük fedakarlık gösterdiğini de aktaran Akbaşoğlu, “Sadece Çankırı ve Türkiye’yi değil, Allah’ın izniyle etkilerini daha sonra göreceğimiz yeni bir milat olan, yeni bir başlangıç olan 15 Temmuz’da yeni bir dünyanın kurulmasında sizlerde vesile olmuş oluyorsunuz. 12 ilçenin 377 köyünde bir genç kardeşimiz in etkinliği ve bir güzel hizmeti sadece orayla sınırlı kalmıyor. Türkiye’ye ve uluslararası alana etki edebilecek bir sonuç doğurabiliyor.

Bu nedenle gençliğin daha büyük bir dinamo ve lokomotif olmasına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir an ve aşamadayız.” dedi.

Birinci Dünya Savaşı’nda oluşan şartların bugünde yaşandığını aktaran Akbaşoğlu, “Dün bizi bir birimize düşüren ve içimizden 40 tane devlet çıkaran Siyonizm ve emperyalizmin bugün tekrar Sevri gerçekleştirme çabası içerisinde olduğunu ve 1.Dünya Savaşının aslında ikinci yarısını oynadığımızı yeniden Türkiye’de Sevr ile bölünme parçalanma ile yüz yüze bırakılmak istendiğini görebilmek ve ona göre dinamizmizi ve şuurumuzu tekrar ortaya koyarak bir diriliş muştusunu hep beraber yakalamamız gerektiğini ifade etmek istiyorum” dedi Bölge ülkelerde yaşananları örnek gösteren Akbaşoğlu, “Ya büyük İsrail kurulacak Türkiye tarihten silinecek veya yeniden büyük Türkiye kurulacak ve insanlık saadet bulacak. iki tane seçenekle karşı karşıyayız. Bütün inancımızla inanıyoruz ki yeniden büyük Türkiye kurulacak” dedi.

Son olarak kürsüye gelen AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Enis Günay, düzenlenen “Vefa İftarı” programında yaptığı konuşmada, toplumda gençlerin büyük bir öneme sahip olduğunu söyledi.

Gençlik kolları olarak birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını ve olacaklarını belirten Günay, “AK Parti Gençlik Kolları olarak bizler buradayız. Bizler birlikteliğimizi sabit kıldığımız sürece üzerimize kim gelirse gelsin 15 Temmuz’daki gibi rezil olacaklar.” diye konuştu.

Ramazan ayının son günlerini yaşadıklarını aktaran Günay, herkesin Kadir Gecesi’ni tebrik etti.
Haberci18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Yorumlar Kapalı.

isparta mutlu son masaj