logo

Belediyeler Metin KÜLÜNK’ten sorulacak

kulunk_e_belediye_ve_teskilatlari_denetleme_gorevi_h34355_9309dİstanbul 1. bölge 24.25.26. dönem Milletvekilliği yapan Metin KÜLÜNK AK Parti Genel Merkezi Siyasi Erdem Ve Etik Kurulu üyeliğine seçildi…
Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulları ve Siyasi Erdem ve Etik Kurulu” şeklinde değiştirildi ve tüzüğe kurulun oluşumu, çalışma usul ve esaslarına ilişkin düzenlemeler eklendi.
VATANDAŞIN ŞİKÂYETLERİ İLK ELDEN ÇÖZÜLMEYE ÇALIŞILACAK!
Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, vatandaş tarafından dile getirilen her türlü şikâyetlere derhal müdahale etmek ve gereğinin yapılmasını sağlamakla görevli olacak.
Siyasi Erdem ve Etik Kurulu sadece parti içi şikayetlerde etkili rol oynamayacak. AK Parti’nin kazandığı İl ve İlçe belediyelerinde meydana gelebilecek hizmet aksaklıklarından dolayı gelen şikayetleri değerlendirip çözüm yolları arayacak.
BELEDİYELER DE KONTROL ALTINDA OLACAK
Kısacası hükümetin faaliyet alanları başta olmak üzere parti teşkilatları ve belediyeleri denetleyecek olan Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, hizmetlerin aksamaması ve ortaya çıkan aksaklıklardan vatandaşın minimum derecede etkilenmesi için disiplinlin ve etkili çalışacak.
AK Parti Kongresi’nde yapılan tüzük değişikliğiyle oluşturulan Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, halktan şikayet talebi gelmeden kendi gördüğü sorunlara direkt müdahale edebilecek.
Siyasi Erdem ve Etik Kurulu, bu şekilde, vatandaşın zaman zaman şikayetçi olduğu rüşvet, adam kayırma, işleri zamanında bitirmeme, insanlara saygısızca davranma, sorunları çözmek konusunda ağırdan almak, v.b tüm sorunların takipçisi olacak.

Bir başka haber !!  Ankara'dan Suudi Arabistan'daki saldırıya kınama!
Share
1831 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.