logo

11 Mart 2019

Binali Yıldırım’dan kanaat önderlerine destek çağrısı

Binali Yıldırım, doğu ve güneydoğulu kanaat önderlerinin desteğini beklediklerini belirterek, Ttrafik sıkışıklığını çözmek, insanımızın hayatını kolaylaştırmak, İstanbul’da yaşayanların hayat kalitesini yükseltmek için canla başla çalışacak kadrolara özellikle destek vermenizi istiyorum.” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, doğu ve güneydoğulu kanaat önderlerinin desteğini beklediklerini belirterek, “31 Mart’ta İstanbul’u Cumhuriyetin 100. yılına taşıyacak kadroları seçerken ideolojik saplantıların ötesinde, şehri kalkındırmak, daha da zenginleştirmek, trafik sıkışıklığını çözmek, insanımızın hayatını kolaylaştırmak, İstanbul’da yaşayanların hayat kalitesini yükseltmek için canla başla çalışacak kadrolara özellikle destek vermenizi istiyorum.” dedi. 

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, doğu ve güneydoğulu kanaat önderleriyle Avcılar’da bir otelde bir araya geldi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da toplantıya video konferans yöntemiyle canlı bağlantı yaparak, katılımcılara hitaben bir konuşma gerçekleştirdi. 

Yıldırım, bu topraklarda yaşayan herkesin binlerce yıllardır beraber ve öz kardeş olduğunu, fitne ve fesada asla prim, aksini söyleyenlere, bölmek isteyenlere yüz vermeyeceklerini söyledi.

Erzincan’ın Refahiye ilçesinden Hacı Topal Dursun’un oğlu, Anadolu yaylasının bir evladı olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bu ülkede bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığını milletimin duası ve desteğiyle Rabb’imin nasip etmesiyle yaptım. Şimdi de Türkiye’nin incisi, ortak sevdamız, evimiz, barkımız, işimiz aşımız İstanbul’a hizmete talibim.” dedi.

Doğu’dan 4 milyonun üzerinde vatandaşın İstanbul’da yaşadığını, ekmeğini bu şehirden kazandığını, geleceğini bu şehirde hazırladığını belirten Yıldırım, sadece hayatı değil aynı şekilde kaderi de paylaştıklarını ifade etti.

“Türk’üz, Kürt’üz, Arap’ız, Çerkez’iz, Laz’ız, Gürcü’yüz, Roman’ız, göçmeniz ama hepimiz kardeşiz.” diyen Binali Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

“Ortak yanlarımız çok. Kavga etmemizi istiyorlar. Neden kavga edelim ki üretemeyelim, kalkınmayalım, geri kalalım. Türkiye büyük bir ülke. Türkiye sadece kendisi için değil, gönül coğrafyası için de yegane güvence. Bu büyüklük bazılarını korkutuyor. Bu kavgacılarla uğraşırken, kendimizi de gücümüzü de unutuyoruz. İstiyorlar ki Türkiye’nin hala dışa bağımlılığı devam etsin. İlaçlarını dışarıdan alsın, savunma sanayinde dışa bağımlılığı devam etsin. İstiyorlar ki Türkiye, arabasını, uçağını yapmasın. İstiyorlar ki Türkiye vatan toprağını savunmak için yerli ve milli sanayisini geliştirmesin. Sürekli onlara bağımlı olalım istiyorlar. Biz bu oyuna gelecek insanlar değiliz.

Bir başka haber !!  Binali Yıldırım’dan 11 dilde Nevruz mesajı

Kendimize geldik, silkelendik ve 17 yılda Türkiye, dünyanın 10 büyük ülkesi arasına yaklaştı. Ecdadımız nasıl karadan gemileri yürüttüyse, Peygamber müjdesi fetih gerçekleştirdiyse, biz de ‘yapılamaz’ denilenleri yaptık ve yedi tepeli güzel şehrimize Marmaray’ı, Avrasya Tüneli’ni kazandırdık, hava yolunu halkın hava yolu yaptık. Dünyanın en büyük havalimanını İstanbul’a yaptık. Eğer kavga olsa bunlar olur mu? Biz önümüze ve işimize bakacağız.”

Yıllardır bölücü terör örgütü PKK ile mücadele edildiğini anlatan Yıldırım, “Salondaki kardeşlerime soruyorum? PKK’nın ‘Kürtler’ diye bir sorunu var mı? Elbette yok. Ancak Kürt kardeşlerimizin de Türk kardeşlerimizin de PKK gibi bir baş belası var. Bunu bilmemiz lazım. Bu örgüt bizim kalkınmamızı, gelişmemizi, zenginleşmemizi engellediği gibi kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız arasında da nifak tohumları ekiyor. Bize düşen bir olmak, beraber olmak, kardeş olmak, birlikte Türkiye olmak.” dedi.

Yıldırım, 31 Mart seçimlerine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Benim İstanbul’da yaşayan, İstanbul’un sorunlarıyla uğraşan, İstanbul’da geleceğini arayan, doğduğu değil doyduğu yer olarak İstanbul’u kabul eden doğulu ve güneydoğulu kardeşlerimden önemli bir isteğim var; 31 Mart’ta İstanbul’u Cumhuriyetin 100. yılına taşıyacak kadroları seçerken ideolojik saplantıların ötesinde şehri kalkındırmak daha da zenginleştirmek, trafik sıkışıklığını çözmek, insanımızın hayatını kolaylaştırmak İstanbul’da yaşayanların hayat kalitesini yükseltmek için canla başla çalışacak kadrolara özellikle destek vermenizi istiyorum.

Bu bağlamda Esenyurt’ta Azmi Ekinci kardeşimi 31 Mart seçimlerinde destekleyeceğinize yürekten inanıyorum. Sadece Azmi Ekinci değil İstanbul’da 15-16 yıl bu ülke için Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gece gündüz demeden hizmet eden, yolları bölen, hayatları birleştiren, hava yolunu halkın yolu yapan bu kardeşinize de desteğinizi esirgemeyin.”

Ortak gelecek için 31 Mart İstanbul seçimlerinin hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, sözlerini Abdurrahim Karakoç’un “Allah bir, vatan bir, bayrak bir beden / Yanlış yola sapmayalım bilmeden / Doğu, batı diye ayırmak neden? / Kardeşiz, tek vücut, tek bir milletiz” dizeleriyle tamamladı.

Etiketler: » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

isparta mutlu son masaj