logo

Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı ” Bu yanlış algıdan kaynaklanıyor” dedi.

yhyKızılırmak’taki toplantıya özel olarak katılan Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) karşı yürütülen soruşturmalarla ilgili birim amirleri ve muhtarları bilgilendirdi.

FETÖ/PDY’ye karşı yürütülen soruşturmaların halkta farklı algılara yol açtığını ve bu durumdan muzdarip olduklarını ifade eden Aldemir, “Bazı basın yayın organlarında veya sosyal medyada sık sık bizlerin FETÖ mensuplarına karşı yumuşak davrandığımızı ve bu örgütten olmayanlara ise soruşturma açtığımız sık sık dile getiriliyor. Bu yanlış algıdan kaynaklanıyor. Bu yapı 40 yıldır aktif olan bir yapı. Bunu çözmek kolay bir iş değil” dedi.

Biri için soruşturma açıldığında bunu küçük bir şüpheyle yapmadıklarını, aksine deliller toplandıktan sonra soruşturmaya başladıklarını vurgulayan Başsavcı Aldemir, “Hukuk devletinde, hukuk kurallarına göre hareket ediyoruz. Bu yapının bizim gördüğümüz bir tarafı var. Şimdi ise görmediğimiz taraflarını ortaya çıkarıyoruz. Bunların okulları, dershaneleri, okuma salonları vardı. Bu kurumlar aracılığıyla çocuklarımıza nüfuz ediyorlardı. Bu, bizim gördüğümüz tarafı. Ancak görmediğimiz bir taraf vardı, biz bunu ortaya çıkarma gayretindeyiz. Bu yapı çok girift ve tam bir Yahudi örgütlenmesi şeklinde, her şeyleri planlı projeli, biz o yüzden yaptığımız soruşturmalarda ince eleyip sık dokuyoruz” diye konuştu.

Haberci18

Yeni Yorumlar Kapalı.

isparta mutlu son masaj