logo

04 Şubat 2018

Cumhurbaşkanı Erdoğan anketleri askıya aldı.

erdogandan-cok-kritik-afrin-aciklamasi.jpgCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığındaki son AKPARTI Merkez Yönetim Kurulu (MYK) hükümetin aldığı kararların kamuoyundaki yansımaları değerlendirildi. Tüm siyasi çalışmalarını, yaptırdığı çapraz anketlerle belirlediği ifade edilen AKPARTI, bir süre ara verme kararı verdi.

“GÜVENMİYORUM”

Erdoğan, bu çalışmalar aktarılırken, “Anketlere güvenmiyorum artık. Bizi manipüle ediyorlar. Geçmişte de oldu. Yerel seçimlerde bizi nasıl yanılttıklarını gördük” dedi.

AKPARTI Genel Merkez yönetimi, önümüzdeki 3 ay boyunca anket yaptırmama kararı aldı. Parti kurmayları, “Seçimlere yakın anketler yaptıracağız. Her ay yapılan anketler için 100 bin lira civarında ödeme yapılıyor. Cumhurbaşkanı da anketlerin gerekli oldukça yapılmasına destek verdi” dediler.

ANKETLERDE SORUN VAR

AKPARTIde, bir süre önce yapılan “belediye başkanı operasyonlarında” anketlerle ilgili sorun yaşadığı öğrenildi. Bazı illerde, görevde kalmak isteyen belediye başkanı ve il başkanlarının bazı anket firmalarına para vererek, kendisini başarılı gösteren anketler yaptırdığı ortaya çıktı.

Yeni Yorumlar Kapalı.

isparta mutlu son masaj