logo

01 Aralık 2018

G20’de kritik imza! Ve Trump dediğini yaptırdı

G20 Liderler Zirvesi için Arjantin’de bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Meksika Devlet Başkanı Pena Nieto, NAFTA’nın alternatifi olarak ilan edilen ve daha önce üzerinde anlaştıkları ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nı (USMCA) imzaladı.

G20 Liderler Zirvesi için Arjantin’de bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ve Meksika Devlet Başkanı Pena Nieto, NAFTA’nın alternatifi olarak ilan edilen ve daha önce üzerinde anlaştıkları ABD-Meksika-Kanada Anlaşması’nı (USMCA) imzaladı.

ÜÇ ÜLKE UZUN SÜREN GÖRÜŞMELER SONUNDA ANLAŞMIŞTI

ABD ve Kanada arasındaki çetrefilli görüşmelerin ardından Meksika’nın da dâhil olduğunu Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması’nın (NAFTA) yenilenmesi kararlaştırılmıştı. ABD ile Meksika Ağustos sonlarında yeni serbest ticaret anlaşması için anlaşmaya varmış ve Kanada’nın katılmaması durumunda ikili anlaşmayı yürürlüğe koyacaklarını duyurmuşlardı.

 

 

TRUMP TEHDİT ETMİŞTİ

ABD Başkanı Donald Trump ülkesini zarara uğrattığı gerekçesiyle anlaşmadan çekilebilecekleri tehdidinde bulunmuştu. Kanada ve Meksika ile ticarette büyük açık veren NAFTA, Trump tarafından “tarihin en kötü ticaret anlaşmalarından biri” olarak tanımlanıyordu.

Bir başka haber !!  Önce Almanya şimdi Fransa... Esed'e büyük şok!
Etiketler: » » » » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

isparta mutlu son masaj