logo

08 Kasım 2017

KKTC’de genel seçim tarihi açıklandı! KKTC’de seçim ne zaman yapılacak?

KKTC’de genel seçim tarihi açıklandı! KKTC’de seçim ne zaman yapılacak?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisinde Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, genel seçimlerin yenilenmesi konusuna ilişkin oy birliği sağladı. Komitenin aldığı erken seçim kararının 13 Kasım Pazartesi günü Meclisi Genel Kurulunda oylanmasının ardından resmileşmesi bekleniyor. CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay da erken genel seçimin 7 Ocak 2018 tarihinde yapılmasına karar verdiklerinin bilgisini aktardı.

Bu doğrultuda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisinde Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi tarafından 7 Ocak 2018 tarihinde “Genel seçimlerin yenilenmesine ilişkin karar önerisini’ oy birliği ile kabul edildi.

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi erken seçim yapılmasına yönelik önergeleri görüştü. Komite Başkanı İzlem Gürçağ, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, komitenin erken genel seçimlerin tarihinin belirlenmesi yönünde çalışma yaptığını ve bu çalışmayı tamamladıkları şeklinde ifadelere yer verdi.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ’NDE (KKTC) GENEL SEÇİMLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Komitede yapılan çalışmalarda, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) ve Ulusal Birlik Partisi (UBP) milletvekillerinin desteğiyle genel seçimlerin 7 Ocak 2018 tarihinde yapılmasına oy çokluğuyla karar verildiğini belirten Gürçağ, “Halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.” sözlerini kaydetti.

60 GÜNLÜK SEÇİM YASAKLARI BAŞLAYACAK!

CTP Milletvekili Teberrüken Uluçay da erken genel seçimin 7 Ocak 2018 tarihinde yapılmasına karar verdiklerini aktararak, komitenin aldığı erken seçim kararının gelecek pazartesi günü Meclis Genel Kurulunda onaylandıktan sonra 60 günlük seçim yasaklarının başlayacağını ifade etti.

KKTC’DE HANGİ PARTİ VE HÜKÜMETLER BULUNUYOR?

Toplam 50 sandalye bulunan KKTC Meclisinde, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) 20, UBP 18, DP 4, Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) 3 sandalyeye sahip. Mecliste ayrıca 5 bağımsız milletvekili bulunuyor. Geçen yıl nisan ayında UBP ile DP koalisyon hükümeti kurmuştu.

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

şişli erotik shop.

Etiketler: » » » » »

Yeni Yorumlar Kapalı.

isparta mutlu son masaj