logo

14 Mart 2019

Meteoroloji uyardı: Şiddetli yağış…

Hava durumu tahminlerinde Doğu Anadolu Bölgesi için önemli uyarılarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), doğu kesimlerde sıcaklığın 2 ila 4 derece azalacağını, yurdun batı kesimlerde ise aynı oranda artış göstereceğini bilgilerine ekledi.

Doğu Akdeniz Bölgesinde sabah saatlerinde başlayacak yağmur 18.00 civarında etkisini yitirirken, gece saatlerinde ise Batı Akdeniz ve Kıyı Ege Bölgesinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İşte, MGM’den alınan günün hava durumu bilgileri

 

 

Günün ilk saatlerinden itibaren karşılaşılacak hava durumu hakkında bilgiler veren Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgeleri için sıcaklık artışı, bazı bölgelerinde ise sıcaklığın azalacağı uyarısında bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Afyonkarahisar, Rize, Artvin ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

 

Genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu’da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; öğle saatlerinde Şırnak çevrelerinde kuvvetli yağmur, Şırnak’ın doğusu ve Hakkâri çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde (2000 m ve üzeri) yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara Bölgesi ile iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Bir başka haber !!  Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı, Türkiye'de duyurdu!
Etiketler: » » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

isparta mutlu son masaj