logo

Orta Doğu Film Gösterimleri Etkinliği, “Vaat Edilen Cennet’ Filmi ile Başladı

Orta Doğu Film Gösterimleri Etkinliği, “Vaat Edilen Cennet’ Filmi ile Başladı

ÇAKÜ Tarih Topluluğu tarafından başlatılan ‘Orta Doğu Film Gösterimleri’ etkinliği ile Pakistan’dan Fas’a kadar uzanan bölgede çekilen ve bölgenin kültürünü, sosyal ve dini hayatını, politik ve gündelik olaylarını aktaran filmlerin kesitler halinde sunulması ve izleyicilerin bölgedeki olaylar hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olması amaçlanmaktadır.
DSC_1343

Tarih Topluluğu tarafından her ay düzenli olarak gösterilecek filmlerin ardından film hakkında tartışmalar yürütülecektir. Tartışmalar, Orta Doğu Uzmanı ve Tarih Bölümü Öğr. Gör. Dr. Ali ÇAPAR  moderatörlüğünde gerçekleştirilecektir.

Orta Doğu Film Gösterimleri etkinliği, Filistin yapımı ‘Vaat Edilen Cennet’ filmi ile başlatıldı.

Etkinliğe, Tarih Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ahmet Özcan’ın yanısıra çok sayıda Tarih Bölümü öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.

Yönetmenliği Hany Abu-Assad tarafından yapılan ‘Vaat Edilen Cennet’ filminde, iki Filistinlinin Tel Aviv’de intihar saldırısı yapmak için giriştikleri çalışmaları konu edinilmiştir.

Gerçek mekanlarda çekilen bu film ile Filistin ve İsrail özelinde Orta Doğu’nun içinde bulunduğu durum gözler önüne serilmeye çalışılmıştır.
DSC_1339

Etkinlik bitiminde, gösterilen film üzerine ve bölgeye dair soru ve yorumlarla ilgili akademik tartışmalar yürütülmüştür.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan Orta Doğu Film Gösterimleri etkinliği hakkında ayrıntılı bilgiye Tarih Topluluğu’nun sosyal medya hesaplarından (@cakutarih) ulaşılabilir.

Bir başka haber !!  Otoparkta kurşun yağmuru... Dikkat çeken iddia
Share
1140 Kez Görüntülendi.

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.