logo

Yaşayan Kütüphaneler Konferansı Gerçekleştirildi.

53. Kütüphaneler Haftası nedeniyle Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Kastamonu Üniversitesi Bilgi Belge ve Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Toplulukları tarafından ortak organize edilen “Yaşayan Kütüphaneler” konferansı 29 Mart 2017 Çarşamba günü Çankırı Karatekin Üniversitesi Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı konferans Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başladı.

Konferansın açılışını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Sacit Keseroğlu yaptı.
Keseroğlu günümüzün bilgi ve teknoloji çağı olduğunun altını çizerek “bugün gençler teknoloji ve ellerinde ki akıllı telefonlar ile her istedikleri bilgiye anında ulaşıyorlar ve kütüphaneye gitmeye gereksinim duymuyorlar. Bu yüzden günden güne yalnızlaşan kütüphanelerin tekrar cazip hale gelebilmesi için yeni düşünceler yeni formüller bulmak gerekiyor” dedi.
Daha sonra Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi Ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Ali Akkaya ve Konferansın açılışını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Güler Demir Kütüphanecilik ve Kütüphanelerin yaşatılmasıyla ilgili iki ayrı sunum yaptılar.
Sunumların ardından yapılan ortak çalışmalar ve katılım için Kastamonu Üniversitesi Bilgi Belge ve Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu Başkanı Bahrican Yılmaz ve Çankırı Üniversitesi Bilgi Belge ve Belge Yönetimi Yaşam Boyu Öğrenme Topluluğu Başkanı Zeynep Saraç birer teşekkür konuşması yaptılar.
Konferans bitiminde Konferansın açılışını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Hasan Sacit Keseroğlu ve Konferansın açılışını Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Güler Demir’e Çankırı Karatekin Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi Belge ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Coşkun Polat ve Prof. Dr. Hüseyin Odabaş tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

isparta mutlu son masaj