logo

02 Eylül 2018

Yayıncıları endişelendiren iptaller!

Reklam verenlerin, ABD krizden dolayı reklam bütçelerini kısıtlamaya, reklam rezervasyonlarını iptal etmeye başladığı ortaya çıktı. Gelişmeler sonrası yayıncılardan reklam verenlere önemli bir çağrı geldi.

ABD kaynaklı dolar krizi, Türkiye’deki reklam sektörünü de etkileyebileceği yönünde endişeler var. Hatta cuma gününden itibaren bazı banka ve büyük firmaların reklam rezervasyonlarını iptallere başladığı belirtiliyor. Bazı firmalarında rezervasyonlarını iptal etmediği ama duruma göre pozisyon aldığı aktarılıyor. Bu endişeler sonrası yayıncılardan çağrılar gelmeye başladı.

Geçmişteki ekonomik krizlerde ilk etkilenen reklam sektörü ve yayıncılar olmuştu. İş dünyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Amerika’nın skandal ambargosu karşısında üretimi ve ihracatı artırma kararı aldı. Reklam verenlerin de iş dünyasıyla dayanışma içinde olma beklentisi var.

Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet de endişelere ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak Reklam Verenler Derneği’ne ve reklam verenlere önemli bir çağrı yaptı: “Cuma gününden bu yana bazı büyük bankalar ve firmalar reklam iptallerine başlamış. O halde Reklam verenler derneğine çağrı yapalım: Lütfen bu işten vaz geçin. İş dünyasının sergilediği dayanışma ortamına siz de destek verin. Kriz tellalarının ekmeğine yağ sürmeyin!”

Etiketler: » »

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

isparta mutlu son masaj