logo

Çankırı Adliyesine Yapılan Parka Yargı Şehitlerinin İsimleri Verildi

Çankırı Adliyesinin arka kısmında bulunan mezbelelik alan parka dönüştürüldü.

Parka Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ve Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uzun’un isimleri verildi. Parkın hemen yanına oluşturulan alan ise hakim ve savcılar ile diğer adliye personelinin sebze yetiştirebileceği bir hobi bahçesi haline geldi.

Hakim ve savcıların yanı sıra adliye çalışanlarına da çeşitli alanların tahsis edildiği etkinlik bahçesinde adliye personelinin zaman geçirerek stres atması amaçlanıyor.

Çankırı Adliyesi’nin bahçesine yapılan hobi bahçesinde hakim ve savcılar sebze yetiştirecek.

 

Çankırı Adliyesi’nin arka bahesine yapılan Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Etkinlik Bahçesi ve Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uzun Dinlenme Bahçesi önümüzdeki günlerde açılacak.

Cumhuriyet Başsavcısı Doğan Kaya, düzenlediği basın toplantısında yaptığı konuşmada, bu projeyi çok önemsediğini kaydetti.

Türkiye’de projenin ilk olduğunu ifade eden Kaya, “Türkiye’de ilk olan bir proje uygulaması yapıyoruz. Adliye binası olan yerlerde ilk kez yapılan bir proje. İnşallah örnek oluruz. Biz, bunu yaptık diğer arkadaşların da yapabileceğine inanıyorum.” dedi.

Adliye çalışanlarının stres atması için böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirten Kaya, şunları söyledi:

“Hakim ve savcı arkadaşlarımız ile adalet personelimizi stresli ortamlardan uzaklaştırmak için adliyemizin arka bahçesini park haline getirdik. Onlara hobi ve etkinlik bahçesi diyebileceğimiz bir alan oluşturduk. Bir kısmına da mesai dışındaki zamanlarını geçirebilmeleri için piknik alanı ve dinlenme alanı oluşturduk. Bu alanlara yargı şehitlerimizin ismini koyduk. Etkinlik alanımızın ismini Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Etkinlik Bahçesi, dinlenme bahçesi olarak görülen alana da Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Uzun Dinlenme Bahçesi ismini koyduk.”

Çalışanların toprakla uğraşacağını dile getiren Kaya, “Hakim ve savcılarımızın stresli işleri var. Onları bu stresten uzaklaştırmak için küçük alanlar vererek toprakla uğraşmalarını istedik. Bu alanda domates, biber, salatalık, marul, maydanoz gibi ürünleri yetiştirerek toprakla buluşmalarını sağladık. Dinlenme bahçesinde de gördüğünüz gibi kamelyalarımız, dinlenme alanımız, piknik alanı, çocuklar için oyun parkı var.” diye konuştu.

Bir başka haber !!  Neden kaçtığını açıkladı: Çünkü evde...

Adliye çalışanlarının da yerinin olduğunu aktaran Kaya, “Arkadaşlarımız mesayi dışında zamanlarını burada değerlendiriyor. Bu alandan adalet personelimiz de faydalanıyor. Onlarında burada alanı var. Birlikte çalıştıkları amirleriyle resmiyetten uzak beraber olmalarını sağladık. Onlar da çok mutlu oldular. Tarla işlerinde paylaşımda yapıyorlar. Hafta sonları çocuklarımızla birlikte geliyoruz. Burada stres atıp, sebzelerden alıp yiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Kaya, bahçenin yapımında herkesin katkısı olduğunu vurgulayarak, “Devletin bütçesinden burayı yaparken para harcamadık. Belediyemiz başta olmak üzere kurumlarımızın destekleriyle burayı yaptık. Şehitlerin ismi olunca herkes koşturarak yardım etti.  Adliyemizin cefakar personeliyle birlikte hepberaber burayı ortaya çıkardık. Arkadaşlarımız kendi bahçesi gibi çalıştı.” dedi.

Etkinlik bahçesini yaparken giderleri devletin bütçesinden karşılamadıklarının altını çizen Kaya, belediye başta olmak üzere kurumların destekleriyle projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Kaya, dinlenme bahçesini hafta içinde, işleri için adliyeye gelen vatandaşların da kullanabileceğini bildirdi.

Hafta içi vatandaşların da dinlenme bahçesini kullanabileceğini aktaran Kaya, “Herhangi bir işi için adliyemize gelen vatandaşlarımız da bahçemize gelip burada dinlenebilir” diye konuştu.

Kaya, bahçeyi Cuma günü açacaklarını aktardı.
Haberci18

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.