logo

19 Şubat 2017

Erdoğan sert konuştu: Kandil’le hayır diyenler…

Erdoğan sert konuştu: Kandil’le hayır diyenler…

İşte o konuşmadan satır başları

“Bayrağımız için, vatanımız için ülkemizin geleceği için canlarını feda eden tüm Malatyalı şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına ve tüm Malatyalı kardeşlerime sabır ve başsağlığı diliyorum.

EL BAB’I DAEŞ’E DAR EDEN MEHMETÇİĞE SELAM OLSUN

Bu vesile ile başta TSK üst yönetimi olmak üzere eli tetikte, gözü ufukta yüreğinde vatan sevgisiyle nöbet tutan tüm güvenlik güçlerimize, emniyet teşkilatımıza şahsım milletim adına şükranlarımı ifade ediyorum. El Bab’ı DEAŞ’ın katil sürülerine dar eden kahraman Mehmetçikleri selamlıyorum. Onlar nasıl gece gündüz bu millet için, bu ülkenin istikbal ve istiklali için canlarını ortaya koyuyorsa biz de taş üstüne taş koymanın mücadelesini veriyorum.

MİLLETİMLE İFTİHAR EDİYORUM

Bugün yatırım bedeli 1 milyar 162 milyon liralık yani 1 katrilyon 162 trilyon liralık proje eser ve hizmetin resmi açılışını yapıyoruz. Ne mutlu Malatya’ya ne mutlu Malatyalılar’a. TOKİ 338 milyon liralık; yani 338 trilyon liralık yatırımla 3 bin 387 konutu, 32 dersliği bitirdi. Enerji Bakanlığımız trafo yenileme ve enerji iletim hatları çalışmalarını gerçekleştirdi. Ben milletimle gurur duyuyorum, milletimle iftihar ediyorum. Sizler istiklal marşımızın ruhunu kavradınız. 

KANDİL’LE HAYIR DİYENLER ONLARLA AYNI DEĞİL Mİ

Kişi başına milli geliri 3 bin 500 dolardan 11 bin dolara çıkardık. Nereden nereye? Başörtülü kızlarımızın üniversitelerde okuyamadığı bir Türkiye vardı. Ama ne oldu? Üniversitelerimiz başörtülü kızlarımıza açıldı mı? Emir Kandil’den geliyor. ‘Hayır diyeceksiniz’ diyorlar. Kandil ‘hayır’ diyor. Kandil’le beraber ‘hayır’ diyenler onlarla aynı değil mi? Bizim değerler sistemimizde kişi sevdikleriyle beraberdir.

ANA MUHALEFETİN BAŞI ANLAMAZ

2428 adet derslik inşa ettik. 800 yataklı bölge hastanesi yaptık. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaası sürüyor. 36 kilometre bölünmüş yolu olan Malatya’ya biz bu yolu 373 kilometreye çıkardık. İşte bunun için evet. Şimdi de 6 adet bölünmüş yol projemizin yapımı devam ediyor. Sivas-Malatya Hızlı Tren Projesi altyapı çalışması devam ediyor. Malatya-Elazığ Hızlı Tren ihalesine bu yıl çıkıyoruz. Malatya’nın refah düzeyi yükseldi. Malatyalı çiftçilerimize sadece geçen yıl 194 trilyon liraya tarımsal destek ödemesi yaptık. Kandil’deki ondan anlamaz ki! Onunla beraber hareket eden ondan anlamaz ki! Ana muhalefet de anlamıyor zaten! 

Bir başka haber !!  Son Dakika: ABD'den Türkiye'ye tehdit: Parti bitti, artık yolun sonu

BİR YOL AYRIMINDAYIZ

Ana muhalefetin başındaki zatın SSK genel müdürü olduğu dönemde hastanelere sağlam gir hasta çıkardın. Hala eski Türkiye diyorlar. Allah nasip ettiği sürece hizmete devam edeceğiz. Ülke ve millet olarak yeni bir yol ayrımındayız. Türkiye daha önce başlayan Cumhuriyet tarihi boyunca hep bir sistem tartışması yaşamıştır. Tek parti  döneminde milletin iradesi sözkonusu değildir. O zaman CHP vardı. O dönemde siyasi partinin yani CHP’nin il başkanı valiydi. Bunlar bir de demokrasiyi konuşuyor. Bunların demokrasiyle alakası yok. Asıl diktatör bunlar. Bunlar bizim Cumhuriyet tarihimizi gölgelediler”

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

beylikdüzü escort