logo

İrfan Dinç, “bir varmış bir yokmuş”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Çankırı ziyaretine, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in Bakanı karşılamaması damga vurdu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref FAKIBABA, 12.02.2018 tarihinde Çankırı’ya gelerek bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Çiftçiler, çobanlar ve Tarım çalışanları ile de toplantı yapan FAKIBABA, Çankırı’da yoğun ilgi gördü.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünde Vali Hamdi Bilge AKTAŞ ile protokol mensupları tarafından karşılanan, Bakan FAKIBABA’ya Çankırı Milletvekilleri Hüseyin FİLİZ ile Muhammed Emin AKBAŞOĞLU ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı Genel Müdürler, Genel Müdür Yardımcıları ve diğer yetkililer de eşlik etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ziyaretinin ardından İl ve İlçe Müdürlüklerinin personelleriyle toplantı gerçekleştiren FAKIBABA, toplantıdan sonra Çankırı İli Tarım Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Koç Otel’e geçti. Burada Çankırılı çiftçilerin, STK temsilcilerinin ve vatandaşların ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Ahmet Eşref FAKIBABA, Türkiye’de tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi ile ilgili yaptıkları çalışmalar ve yeni projeler hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüğü personelleriyle gerçekleştirilen toplantıda konuşan Çankırılı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Bakan FAKIBABA’yı Çankırı’da ağırlamaktan dolayı memnun olduklarını ifade ederek, “Özellikle Bakanımızın personelleriyle istişare toplantısı yapması çalışma verimliliği açısından çok önemli bir durumdur. Bu toplantıyı gerçekleştiren Sayın Bakanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Kendilerini Çankırı’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

Çankırı’da bulunmaktan dolayı memnun olduğunu ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref FAKIBABA ise “Hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Aranızda olmaktan çok memnunum. Arkadaşlarımız çok değerli çalışmalar yapmışlar. Hepsinden Allah razı olsun. Daha başarılı çalışmalar yapmak için sahada olmamız gerekiyor. Yeni projelerimiz var. En hızlı bir şekilde çalışmalarımıza başlamalıyız. Tarım Bakanlığı çok çeşitli bir bakanlık. Özellikle genç düve sayısının ve hayvan sayılarının arttırılması gerekir. Yaptığımız çalışmalarla anaç koyun ve düve sayılarını arttıracağız. Bu çalışmalar belirli bir zaman alacak ama çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Çankırı’ya yaptıkları ve yapacakları çalışmalardan dolayı Sayın Valimize, Milletvekillerimize ve diğer yetkililere çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bakanı karşılamayan ve programına da katılmayan Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’in gün boyu makamında olduğu öğrenildi.

ÇankırıhaberSitesi

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.