logo

11 Ocak 2019

Lübnan’daki mültecilerin zorlu kış şartları!

Ağır kış şartlarının bastırmasıyla Suriyeli ve Filistinli mültecilerin kamplardaki yaşam koşulları da zorlaşmaya başladı. Lübnan’da Suriyeli mültecilerin barındığı Arsal kampındaki koşulları sanatçı Mustafa Yakub “kardan kafatası” yaparak duyurmaya çalıştı.

Ağır kış şartlarının bastırmasıyla Suriyeli ve Filistinli mültecilerin kamplardaki yaşam koşulları da zorlaşmaya başladı. Lübnan’nın doğusundaki Arsal kasabasındaki kampta çekilen görüntüler yürekleri sızlattı.

 

 

Ağır kış kendini mültecilerin yaşadığı kamplarda göstermeye başladı. Bölge dondurucu soğukların esiri olmuş durumda. Öyle ki kamplarda yaşayan bu bebek ve çocuk soğuğa daha fazla direnemeyerek donarak can verdi.

 

 

Yoğun kar yağışı mültecilerin elini kolunu bağladı. Yetkililer ölüm vakalarının artmasından endişe ediyor.

Yaşanan bu drama çoğu ülke sessiz kaldı. Kamplarda hayatlarını sürdürmeye çalışan insanlar bir umut yardım elinin uzatılmasını bekliyor. İnsanların kötü koşullarını dünyaya duyurmak isteyen bir sanatçı ilginç bir fotoğraf paylaştı. Adı Mustafa Yakub olan bu kişi, Arsal kampındaki koşulları “kardan kafatası” yaparak duyurmaya çalıştı.

Türkiye’den birçok yardım kuruluşu ise bu görüntülerin ardından harekete geçti. Türk yardım kuruluşları binlerce mültecinin yaşadığı çadırlara kışlık giysi, battaniye ve maddi yardımda bulundu.

Bir başka haber !!  AB'den İngiltere'ye çağrı! Zaman daralıyor
Etiketler:

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

isparta mutlu son masaj