logo

30 Temmuz 2017

Metal yorgunluğu

ali taş yazıları2019 seçimlerine odaklanan AK Parti çalışmalarını yoğunlaştırırken, Genel başkan Erdoğan ile verdiği mesajlarla yol haritasını çizmeye devam ediyor. Erdoğan kısa bir süre önce teşkilatlarda “metal yorulması gözlemliyorum” demişti. Erdoğan daha sonra Meclis gurubunda yaptığı konuşmada “yorulanlar varsa dinlenebilir” diyerek de partililere bir göndermede daha bulunmuştu.

Bütün bunlar İktidar partisinin 2019 seçimlerine dipten doruğa yenilenerek hazırlanmak istediğini işaret ediyor. Erdoğan ve kurmayları bu arzularında haksız sayılmazlar. Çünkü bundan sonra yapılacak seçimlerde önceki seçimlere göre hedefler ve rakipler büyüdü. Türkiye seçimleri sadece Türkiye’yi değil, Ortadoğu’yu, Avrupa’yı hatta Dünya’yı ilgilendiren bir boyut kazandı.

Değişen konjonktür haliyle stratejileri ve planları da değiştirdi. Yapılacak en ufak bir hata, bir zafiyet bölgenin geleceğine de olumsuz olarak yansıyacaktır. FETÖ örgütünde yaşanan ihmal ve zafiyetin acılarını 15 Temmuz’da yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz. Türkiye ve bölgemizde emelleri olan emperyalistlerin FETÖ yenilgisinden sonra başka planları devreye sokmadıklarına inanmak saflık olur.

Düşmanlarımızın bizi dizginlemek için en çok kullandıkları ve değiştirmedikleri metot ise, bizi bizle dizginletmektir. Bunu yıllarca riyakar siyasetçilerle, onlar yetersiz kalınca darbelerle başarılı bir şekilde uyguladılar.

Düşünebiliyor musunuz, dünyanın en güçlü ordusuna sahip olmamıza rağmen üç buçuk yalınayak PKK ile kırk yıla yakındır savaş yapıyoruz, ama son yıllara kadar bu örgüte karşı ciddi bir üstünlüğümüz olmadı. En azından kalıcı olmadı. Heronları İsrail’den, silahları ve cephaneleri Amerika ve Avrupa’dan alıyor mücadeleye devam ediyorduk. Milletimiz fidan gibi evlatlarını toprağa veriyor, ama PKK bir türlü bitmiyordu.

Çok sonra anladık ki, Amerika PKK mücadelemizi FETÖ örgütü vasıtasıyla Ordumuzu kontrol ederek de kontrol ediyormuş.

Yukarıda fotoğrafını çıkartmaya çalıştığım vahim durum, mevcut iktidarla birlikte tersine döndü ve durum Milletimizin lehine doğru dönüşmeye başladı. Artık kendi silahımızı cephanemizi üretmeye başladık. şimdi sadece Heronlar üretmiyoruz, ürettiğimiz insansız hava araçlarına akıllı silahlar monte edip zayiat vermeden örgütü cezalandırabiliyoruz. Son zamanlarda teslim olan örgüt militanlarının sayısı PKK’nın son demlerini yaşadığına işaret ediyor.

PKK, FETÖ ve onları üzerimize salan üst aklın saldırılarını savuştururken, ekonomimizde büyümeye devam ediyor. Bunları başarmamızın tek nedeni, kendi kendimizi idare ediyor olmamız ve saklanan enerjimizi açığa çıkartmamızdır.

Konuyu fazla dağıtmadan sözü son yapılacak seçimlerin önemine getirmek istiyorum. Millet olarak seçimlerde üzerimize düşen görevi yapmak mecburiyetinde olduğumuz gibi, seçtiklerimizde üzerlerine düşen görevi yapmalıdır. Artık “ben bunu aday gösterdim seçiniz” modundan çıkılmalı, milletin tercihi öne çıkartılmalıdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının seçimlerden önce teşkilatlar için koyduğu “metal yorgunluğu” teşhisi doğru ve yerindedir. Zaten tabanın bu mesaja verdiği olumlu refleks, hastalığın teşhisinde geniş bir mutabakat olduğunu göstermiştir. Sıra artık tedaviye gelmiştir ve tedavi acili yet arz etmektedir.

Tedaviye, Milletin ortak değerleriyle ters düşen, profili, vizyonu düşük siyasilerle yollar ayrılarak başlanılmalı, üreten Milletiyle her konuda uyuşan adaylar bulunup çıkarılmalıdır. Adayların cebine değil kafasına bakılmalıdır.

Bu vasıfların tespiti ise çok kolaydır. Etkin bir kamuoyu çalışması saklı olan değerleri ortaya çıkarabilir ve milletin faydasına sunabilir. Yeter ki bu yönde bir arzu olsun.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

beylikdüzü escort