logo

Ülkem ve Kürt kardeşlerim

AHMETCANBAZ

24 haziran seçimlerinde mecliste çok sesli bir milletvekili dağılımı gerçekleşmiş, bir Türkiye mozaiği meydana gelmiştir.

Demokrasi içerisinde kalarak, radikal örgütleri ve terör gruplarıyla arasında mesafe koyan partiler ülke ve insana hizmet çıkarına siyaset üretenler hep kazançlı çıkacaklardır.

Fakat, meclise giren CHP destekli HDP liler eski huylarından pek vaz gececeğe benzemiyorlar.
Oysa son yıllarda yapılan çalışmalar gösterdiki ülkemizde “kürt sorunu değil, terör sorunu vardır.”

Batılılar daha 1095’li yıllarda ANADOLU’YA TÜRKİYA demeye başladılar. Biz Türker’den önce geldik diyenlere bakarak neden ERMENİYA ya da KÜRDİYA demediler. Düşünmek gerekir.

Doğu ve güneydoğu Anadolu’yu Ermeni ve Rus kaplargasından/işgalinden kurtaran Mustafa Kemal ve Kâzım Karabekir Paşalardı. Ne APO lardı, ne Sakıklar, ne de Baydemirler, Zanalar değildi.

Ama görülüyor ki Kürtçülük kışkırtıcıları gerçek kurtarıcılarına karşı minnettarlık duymadıkları gibi özerklik gibi hala sayıklamalarda bulunuyorlar.

Tarih boyunca Kürtçülük kalkışmalarının tümü ağa-bey-şeyh denilen derebeylerinin üzerlerindeki devlet yetkesine karşı başkaldırmaları nedeniyle oluşmuştur. Bu günde pkk- terör örgütleri kullanılarak yapılmaktadır.

Bu derebeyleri bilindiği üzere bulunduğu yörenin salt egemeniydi. Buyruğundaki köylerin halkı ise tutsakları, köleleri, ırgatları idiler.

Derebeyleri, buyruklarındakilerin onurlarını hiçe sayarak onları köyleri ile birlikte başka bir derebeyine satabiliyorlardı. Kürt halkı derebeylerine karşı bireysel hak ve özgürlükleri için başkaldırmayı akıllarının kıyısına bile getirmedikleri gibi, “devlete başkaldıran ağalarının yanında görev yapıyorlardı.”

Bugün de durum aynıdır. CHP  destekli HDP ve PKK özerklik, ayrım, bölücülük dili kullanmaktadırlar.

ABD’de 52 eyaletin bireyleri bu eyalette Fransız kökenliler çoğunlukta bu nedenle devlet kurumlarında, yargıda, eğitimde Fransızca kullanılsın diyemez.Yazılı ya da sözlü olarak bunu dile getirirse o kişinin çok kısa bir sürede oturtulacağı koltuk elektrikli sandalye olur.

Biz ise 40 bin kişinin katilini özel bir köşkte kuş sütüyle besliyoruz. Hala kıymet bilmiyorlar, hala kim olduklarını idrak etmiyorlar.

Devletimiz 16 yıllık Ak parti döneminde  Kürtlere pek çok kazanımlar vermiştir. Ak Parti; Kürtlere yönelik  Red -İnkar  politikalarını Pkk-HDP ve tüm muhalefetin engellemelerine rağmen kırdı.

PKK okulları kapattı, eğitime engel koydu, 10-15 yaşındaki çocukların eline silah-Molotof, taş verip parti binalarına, seçim konvoylarına, yurt, cami, pansiyon, ev ve işyerlerine salttırdı, iş makinaları yakıldı, iş adamları ya öldürüldü ya kaçırıldı buna rağmen, yatırımlar, hizmetler devam etti.

Bölgede bütün bunlara rağmen, yıllardır süren Olağanüstü hal kaldırdı,  bölgenin ekonomisinin düzeltilmesi içinde radikal tedbirler alınmıştır.

Ak Parti döneminde Devlet kanalı olarak TRT 6 / kurdi açıldı. Kürt dili ve kültürünün gelişmesine muazzam katkıları oldu, Üniversitelerde Kürtçe bölümler, okullara Kürtçe dersler konuldu.

Bunun yanında terörü bitirmeye yönelik siyasi ve askeri çalışmalarıda takdir etmek gerekir. İlk defa devlet farklı bir yapılanmaya giderek sonuça endeksli çalışmaktadır.

Osmanlı”nın çöküşü ile elimizde kalan son topraklar ve bu topraklarda var olan osmanlıdan kalan 100 yıldır, yeni model, Türkiye Cumhuriyeti”ni ayakta tutmaya çalışıyoruz.

Geçmişte ve bu gün yaşananların ışığında, 2018’e gelindiğinde bile hala pkk terör örgütüne destek veren kürt kardeşlerimiz olduğu görülüyor.Kürt  vatandaşlarımızın  artık akıllarını başlarına açil almaları gerekmektedir.

Bu gerçeğin ışığında;
– Ülkemin birinci sorunu; Ülkemiz provokatörler dış destekli, içerde alt yapısı ve  siyasi ayağı olan radikal örgütler tarafından işgal edilmek istenmektedir.

– Ülkemin ikinci ve en büyük sorunu; Gerçekte olmaması gereken “Kürt sorunu değil, terör sorunudur.” kürtleri kullanarak hayallerini gercekleştirmek istemektedirler.

Türkiye’de yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan her kes Türk’ tür. Bir devlet ve toplumu oluşturan bütün kurumlar ve kuruluşlar ülkesini, kendisini tehdit eden iç veya dış terörist güçlere taviz verir ise bu ülkeyi istikbalde daha büyük sorunlar bekliyor olacaktır.bunada Türk devleti asla musade etmeyecektir.

Bu iki ana sorun ve ürettiği detay sorunların çözümü için var olan Enerjimizi  tek yumruk tek vücut olarak çözüm üretmeli,  bu konuların üstüne gitmeli ve üretilen çözümleri Türkiye gündemine taşımalıyız.

Özetle; Kürtler köklerinden kopuk, derinliksiz, özünü geliştirip önemsemeyen bir kulvar da radikal örgütlerin pencesinde savrulup durmaktadır.

Ya bin yıllık kardeşleri Türk’lerle birlikte yürümeye devam edecekler, yada Suriye – Irak misali daldan dala savrulmaya devam edeceklerdir.

Yeniden Selahattin Eyubi önderliğinde, olduğu gibi Türkler ve Kürtler, ittifak ettikleri takdirde Kudüs, dahil bölgenin kaderi değişecek, İslam’ın sönmeyecek meşalesi yeniden bölgemizde ve  Kudüs semalarında dalgalanaktır.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

beylikdüzü escort