logo

Valilik: “Mahsur kalan köpek kurtuldu”

Adsız

Deveyolu mevkiinde mahsur kalan köpek için, valilik, jandarma,  Afad seferber oldu..Dronla inceleme yapıldı..Köpeğin mahsur kaldığı alan karış karış  araştırıldı..Bulunamadı..

Valilik: “Mahsur kalan köpek kurtuldu”

Çankırı Valiliğinden yapılan açıklamada ise, “13 Şubat Salı günü saat 18.30 civarında Çankırı AFAD İl Müdürlüğümüze Aksu Mahallesi Deveyolu mevkisinde mahsur kalan köpekle ilgili bölgede ikamet eden bir vatandaşımız tarafından köpeğin bulunduğu yerden kurtulup, tepede düzlük alana çıktığı şeklinde ihbar gelmiştir. Gelen ihbar üzerine Çankırı AFAD İl Müdürlüğü ekipleri ve arama-kurtarma ekibi görgü tanığı vatandaşla görüşmek üzere olay yerine hareket etmişlerdir. Görgü tanığı vatandaşın ifadeleri doğrultusunda bugün Çankırı AFAD, AKUT, Çankırı Emniyeti, Çankırı itfaiyesi, jandarma ve gönüllüler ile beraber drone kullanılarak havadan ve yerden yapılan arama-kurtarma çalışmaları sonucunda köpeğin mahsur kaldığı bölgeden sağlıklı bir şekilde kurtulduğu tespit edildikten sonra çalışmalar sonlandırılmıştır” denildi.

________
Çankırı TV notu..
1994 senesinde aynı bölgede 3 genç mahsur kalmış, gece geç saatlere kadar süren çalışma , jandarma ve itfaiye ekiplerinin gayretleri ile kurtulmuşlardı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.